Anasayfa » Haberler » YGS sınavı ne zaman yapılacak? Giriş Belgeleri ne Zaman Açıklanacak?

YGS sınavı ne zaman yapılacak? Giriş Belgeleri ne Zaman Açıklanacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacak olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) başvurularının tamamlanmasının ardından sınav tarihi beklenmeye başladı. YGS’ye girecek olan adaylar sınav giriş yerlerinin ne zaman açıklanacağını merak ediyor. İşte YGS sınavı ile ilgili detaylı bilgiler.

2017 YGS SINAVI NE ZAMAN?

YGS Başvuru Tarihleri : 4-18 Ocak 2017 (Ücret ödeme için son gün, 19 Ocak 2017)

YGS Tarihi, Saati ve Süresi : 12 Mart 2017 (Pazar), 10.00, 160 dakika

Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) Başvuru Tarihleri : 4-17 Nisan 2017 (Ücret ödeme için son gün, 18 Nisan 2017)

YGS SINAV GİRİŞ YERLERİ NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

YGS sınav giriş yerleri henüz açıklanmadı. YGS sınav giriş belgelerinin sınav tarihinden yaklaşık 1 hafta önce açıklanması bekleniyor.

YGS’YE “GEÇİCİ KİMLİK KARTI” İLE GİRİLEBİLECEK!

ÖSYM, YGS’ye  başvuran adayların, mevcut nüfus cüzdanları, geçerlilik süresi dolmamış  pasaportları veya yeni kimlik kartları teslim alınıncaya kadar düzenlenen 15 gün  süreli “geçici kimlik belgesi” ile sınava girebileceğini duyurdu.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca  (ÖSYM), Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) başvuran adayların mevcut nüfus  cüzdanları, geçerlilik süresi dolmamış pasaportları veya yeni kimlik kartları  teslim alınıncaya kadar düzenlenen 15 gün süreli “geçici kimlik belgesi” ile  sınava girebileceği bildirildi.

ÖSYM’nin internet sitesinde YGS’ye başvuru yapan adaylara yönelik  duyuruya yer verildi.

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü  tarafından doğum, kayıp, mevcut kimlik kartının geçerlilik süresinin sona ermesi  veya tahrifat sebebiyle kullanılmayacak durumda olan kimlik kartlarının  yenilenmesi başvurularında yeni kimlik kartı düzenleninceye kadar 15 gün geçerli  “geçici kimlik belgesi” düzenlendiği hatırlatılarak, bu süreyi düşünerek, kimlik  değişikliği talebi olan adayların yeni kimlik kartı edinme işlemlerini sınav  günlerine bırakmamalarının önemine işaret edildi.

Duyuruda, “Adaylar, mevcut nüfus cüzdanları, geçerlilik süresi  dolmamış pasaportları veya yeni kimlik kartları teslim alınıncaya kadar yukarıda  belirtilen nedenlerle düzenlenen 15 gün süreli ‘geçici kimlik belgesi’ ile de  sınava girebilecekler.” bilgisi paylaşıldı.

Ayrıca Göz At

9. sınıf tarih ders notları

1. KONU: TARİH BİLİMİNE GİRİŞ 1. TARİHİN KONUSU VE ÖZELLİKLERİ a) Tarihin Tanımı ve Özellikleri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirOnline Mücevher