Anasayfa » Mobil » Mental Aritmetik

Mental Aritmetik

mental-aritmetik-ozel

Mental Aritmetik Özel Ders

Mental Aritmetik Nedir, Eğitimi Nasıldır?

Mental Aritmetik 4-14 yaşları arasındaki çocuklarda beynin her iki lobununda birlikte çalışmasını sağlayarak bireyin zihinsel olarak gelişmesini sağlamaktır.

Abaküslü mental aritmetik ise tarihsel geçmiş olarak milattan öncesine dayanmaktadır.Her türlü sayısal işlemin zihinsel olarak yapılmasını sağlayan abaküs çocukların zeka gelişiminde mükemmel bir rol oynamaktadır.

Mental aritmetik eğitimi birbirine çok yakın yaş aralığındaki maksimum 3-5 kişilik öğrenci grubu ile veya mümkünse birebir özel ders şeklinde yapılmalıdır.Daha çoklu gruplarda ise kısa süreli verim almak mümkün olmamakta ve bunun yanısıra birey üzerinde olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir. Peki Eğitimlerimiz Nasıl oluyor?

Sistembirebir’in sizlere özel olarak sunduğu mental aritmetik eğitimi son derece donanımlı ve tecrübeli öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir. Sistembirebir Mental Aritmetik birçok kurumun en az 2 yılda ancak verebildiği eğitimi bireye yönelik farklı anlayışıyla yaklaşık 1 yılda başarı garantili bir sistemle vermektedir. Eğitimin içeriğinde abaküs öğrenme, görme duyma ve dinleme duyuları ile koordinasyon becerileri geliştirme, toplama ve çıkarma , çarpma ve bölme eğitimleri bulunmaktadır. Süreç içerisinde eğitimi alan öğrencilere bol alıştırma ve egzersizler yaptırılarak daha pekiştirmesi  sağlanmaktadır.

Aritmetik konusu, matematiğin en eski ve en temel dallarından biridir. Temel günlük hesaplamalardan ileri bilimsel ve işletme hesaplarına varıncaya kadar birçok işte hemen herkes tarafından kullanılır.

Sistembirebir Mental Aritmetik uzmanlarımızda eğitim almak için lütfen danışmanlarımızla irtibata geçiniz.

Tel: 0532 177 84 99

Tel: 0212 216 33 55

 

Özel DERS talepleriniz için aşağıdaki linki tıklayarak formu doldurun… Biz Sizi Arayalım

http://www.sistembirebir.com/ozel-ders-basvuru-formu

2 Yorumlar

  1. Mental aritmetik her çocuğun erken yaşta alması gereken bir eğitim olmalı

  2. Aritmetik, bence matematik dersinin en eski en temel dalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir